Ill.:Busai B. - Tóth J. - Kukucska Z. - Ocsenás J.

Részletek: Parádésan kezdődött a mérkőzés számunkra,

( inkább a vége lett volna az )

a 3. percben az első szögletünkből megszereztük a vezetést.

Történt, hogy a beívelt szöglet az ötösön belülre érkezett, és a csatárunkal felugró kapus keze közül kicsúszó labda a hosszú saroknál egyedül találta Tábiást, aki közelről biztosan értékesítette a ziccert.

1 : 0

Nem sokáig örülhettünk.

A 16. percben egy védelmi hibát kihasználva egyenlített az ellenfél.

1 : 1

Nem törtünk össze, a 25.percben egy kényszerítő után Fábián ugrott ki a jobb oldalon, majd egy csel után középre gurított, és az érkező Bíber lapos lövése utat talált a hosszú sarokba.

2 : 1

De a vezetést megint csak a 30. percig birtokoltuk.

Történt hogy egy támadás végén az ellenfél bal oldali beívelése két csatárt is talált a hosszú kapufánál és persze nem hibáztak.

2 : 2

Majd jött a fekete leves. A 38. percben mi végezhettünk el bedobást az ellenfél térfelén, amit szabálytalannak minősített a játékvezető. az ellenfél gyorsan elvégezte az ajándékba kapott taccsot, és mielőtt vissza rendezőttünk volna egy gyors kontra végén már vezetett is az ellenfél.

2 : 3

Szünet.

A második félidő sem kezdődött jobban mint ahogy az első befejeződött. Elfáradtunk, és nem játszattuk a középpályát, az ívelgetés pedig nem sok sikert igért. A 70. percben jött a meccslabda, egy sorozatos védelmi hibát követően már kettővel vezetett a vendég csapat.

2 : 4

Talán korán megnyugodott az ellenfél, talán felébredtünk, de el kezdtünk ujra focizni a középpályán is. Ennek következménye ként több helyzetünk is adódott. Majd jött a 78. perc mikor is egy felpassz után Bíber háttal a kapunak a tizenhatos vonalán vette át a labdát, és hátán a védőjével balra beforogva máris helyzetbe került amit nem is hibázott el, ballal ( ez a támaszkodó lába, rúgni csak szükség esetén rúg vele ) a kapusfelett átemelve a hosszú felsőt találta el.

3 : 4

Majd folyamatosan támadtunk, de az ellenfél fetregésével tördelte a játékot, tiszta színház lett az utolsó tíz perc. Még az a játékosuk is vissza jött akihez mentőt akartak már hívni. Nevetséges volt.

A játékvezető hiába hosszabbított 8 percet ( jogosan ) már nem sikerült gólt elérnünk, így újra egy gólos vereséget szenvedtünk.

-Talán ha mindenki odateszi magát...

-Talán ha mindenki komojan tiszta fejjel készül a meccsre...

-Talán ha nincs 4 - 5 hiányzó játékosunk...

-Talán ha.... Nincs talán ha !

Mindenki nézzen magába mit tett a győzelem érdekében, és mit nem.

" Persze akinek nem inge ne vegye magára, de akinek inge az most már öltözködjön fel ! "

Köszönjük Kurdi Ferencnek és Kollégáinak, hogy a csapat rendelkezésére bocsájtották telephelyük öltözőjét.

------------------------

2012. 04. 22.  Vasárnap  17,00 ó

Keszeg SE  -  Kosd SK

2  :  1

Góllövők: Miklián G. - Murcsik T.  Ill.: Sebestyén Z.

Részletek: Rosszul kezdődött számunkra a mérkőzés, már a 8. percben vezetést szerzett az ellenfél. Egy jobb oldali " cimbalom szögből" leadott lövés után, kapusunk már csak bele ütni tudott a labdába, de hárítani nem.

Majd az egyre jobban magára találó csapatunk, a 30. percben egy szép kényszerítőzés után Sebestyén Zoli góljával egyenlített.

A második félidő nyíltsisakos élvezhető játékot hozott.

látható volt, hogy aki talál egy gólt az megnyeri a mérkőzést.

Bár helyzetek és kapufák mind két oldalon adódtak, a gólt a hazai csapat szerezte, a 88. percben. Egy szabadrúgás konbináció után fejes góllal vertek meg minket.

Bátor helyenként szép játékkal jó meccset produkáltunk, csak az a "paraszt hajszál" hiányzott megint.

Egyszer már végre sikerül átlépnünk a saját árnyékunkat,

majd talán vasárnap othon.

( Fortuna végre ránk is mosojoghatna ! )

--------------------

2012. 04. 15.  Vasárnap 16,30

Legénd SE  -  Kosd SK

4  :  1

Góllövők: Molnár Z.(2) - Füle D. - Sajgó K. - Ill.: Nagyistván Zs.

Részletek: Erről a mérkőzésről sok pozitívumot nem lehet elmondani, ezért csak a szomorú tényeket és a tanúsáot vonnám le a mérkőzésről.

Már az elejétől rossz felfogásban játszottunk. Át rugdostuk a pálya közepét és ívelgettük a két csatárunkra a labdákat, ahalyett, hogy rövidpasszos játékkal építettük volna fel a támadásainkat.

Mindezt kihasználva az ellenfél uralta a középpályát, és a mérkőzést is. Szórványos helyzeteinket nem sikerült berúgni, így félidőre már 2 : 0 ra vezetett a házigazda.

A szünet után sem nagyon változott a játék képe, ráadásul többen fejben feladták a mérkőzést.

4 : 0 nál már egymással is elkezdtünk "foglalkozni" .

A 80. percben egy szépségdíjas góllal szépítettünk, de ez már csak egy pici szépségtapasz volt a kritikán aluli teljesítményünkre.

Kérek ezért minden játékost, nézzen magába, és ne a másikban keressük a vereség okát.

Elkezdtün játszani egy sok psszos játékot, ne térjünk le a jó útról.

( Srácok szedjük össze magunkat ! )

2012. 04. 08.  Vasárnap 16,30 ó.

Ősagárd LK.  -  Kosd SK.

2  :  1

Góllövők: Barnoki Zoltán ( 2 )  Ill.: Árvai Richárd

Részletek: Az esélytelenek nyugalmával mentünk az elsőhelyezet othonába, de minden játékosunk szerette volna megmutatni, hogy az előző heti győzelmünk nem volt véletlen.

Erős ellenszélben kezdte csapatunk az első félidőt, és bár a biztonságos védekezést tartottuk szemelőtt mégis több helyzetet tudtunk kialakítani kontrákból. A meddő mezőnyfölényben játszó hazai csapat egyre idegesebb lett köszönhetően a szinte feltörhetetlen védekezésünknek. - Nem ehhez szoktak hozzá !

Az első félidő 0 : 0 ra zárult.

A második félidőt mi a szél, az ellenfél pedig az aszisztens hölgy támogatásával kezdte.

Történt, hogy az ellenfél csatára kb. 3m es lesről indulva az 57' ben betalált a kapunkba. Akkora les volt hogy a Keszegi dombokról is látszott, csak a kis zászlós Hölgy nem vette észre az orra előtt.

Talán nem ismeri a les szabályt, vagy ha nem a pálya melletti srácokkal dumál meccs közben ? Talán !

Minden esetre a hazaiak szereztek vezetést

1 : 0

De nem adtuk fel.

A 66'ben Sebestyén Zoltán ugrott ki egy labdával a jobb szélen, majd görcsöt kötött a fél Ősagárdi védelem lábára, és az alapvonal közeléből élesen belőtte középre a labdát, amit a menetrendszerint érkező Árvai Richárd vágott közelről a kapuba.

Parádés és szépségdíjas támadás volt.

1 : 1

Már - már a levegőben lógott a meglepetés, amikor az ellenfél 14 es játékosa a 84' ismét betalált.

2 : 1

Sajnos a maradék 6' már nem volt elég az egyenlítésre, így az eredményszerű meglepetés elmaradt, de emelt fővel hagyhadtuk el a pályát, és inkább nekünk gratuláltak többen mint a hazaiaknak.

A meccs végén nagy volt a csend mind a két öltözőben, és bár az eredménnyel a hazaiak, a mutatott játékkal mi lehettünk elégedettek.

Bravó fiúk így tovább !

( "Kisasszony remélem nyugott álma volt." )

ill. Maczkó János 45' - 78'

Részletek: Az első 15 percben az öltözőben maradt a csapat, majd fokozatosan felvettük a meccs ritmusát, és az első félidő vége felé már mi irányítottunk. Majd jött a hidegzuhany, a 45. percben egy véletlenszerű mozdulat révén az ellenfél megszerezte a vezetést.

0:1

A második félidőre egy fokozattal feljebb kapcsoltunk, és az 57. percben egy formás akció végén Fodor Balázs fejesével megszereztük az egyenlítést.

1:1

Majd igaz hogy mi diktáltuk a tempót, de az ellenfél egy kapu előtti kavarodás végén a 78. percben újra megszerezte a vezetést.

1:2

Az utolsó tíz percre mindent egy lapra tettünk fel, és átszervezve a csapat szerkezetét három csatáros játékkal kezdtünk rohamozni. Meg is lett az eredménye, a 83. percben Jónás Roland és a szél közös produkciója révén újra döntetlent mutatott a képzeletbeli eredményjelző.

2:2

Majd a győzni akarás és a fegyelmezett játék diadala ként jött a mérkőzés csattanója.

A 89. percben  ( "a vezetést akkor kell megszerezni ha az ellenfélnek már nincs ideje válaszolni rá" )  Sebestyén Zoltán gólja meghozta a régen várt győzelmet.

3:2

Végre bár sok hibával, de fegyelmezetten és nagy akarással játszott a csapatunk, és az utolsó tíz perc kárpótolta a hűvös szélben didergő szurkolóinkat.

Köszönöm a csapat hozzáállását !

Jó úton járunk, de még nagyon sokat kell dolgoznunk, hogy hasonló szép eredményeket érhessünk el.